Екран для проектора

Вибір екрана для проектора

З розвитком проекційної техніки і технології візуалізації розвивалися і екрани, на яких формується зображення. Для створення комфортного сприйняття зображення потрібно вміти правильно вибрати вид проекції, розмір екрану, тип його покриття і, нарешті, спосіб кріплення або установки. 


Часом буває прикро, що проекційні технології у нас так мало популярні, проте їх популярність зростає, і якщо ви прийняли рішення обладнати свій домашній кінотеатр саме проекційною системою візуалізації, то вам важливо визначитися з розмірами екрану, його форматом, типом конструкції і місцем розташування, типом полотна екрану і багатьом-багатьом іншим, про що ми і спробуємо розповісти вам.

 

Спочатку приймають рішення про розташування екрану в приміщенні, знаходять місцедля його монтажу, потім роблять розрахунок розмірів екрану, враховуючи площу іінтер'єр приміщення, кількість і розташування глядачів у кінотеатральному приміщенні, технічні характеристики проектора і умови освітлення під час перегляду. Далі вивибираєте сам екран. 

Класифікація

 

Екрани, як це не здасться дивним, штука досить-таки складна. Почати хоча б з того, що вони не тільки різноманітні, але ще і діляться на кілька груп. Перша група - це класи позиціонування, тобто як екран розташований, подається він транспортуванні і наскільки транспортабельний. Друга група - за форматом зображення, крімзагальноприйнятих стандартних 4:3 і широкоформатних 16:9 є ще маса інших. Третя група - тип проекції. Є ще класифікація за типом конструкції, за методом змотування полотна, по типу полотна і так далі.


 

 

Отже, класи позиціонування, їх три: мобільні, які перевозяться в спеціальних сумках та кейсах, а на місці розгортаються без додаткового інструменту; переносні, а ще точніше складні, у них полотно екрану згортається в рулон і укладається уздовж також складатися триноги. Такі екрани можна перенести з однієї аудиторії в іншу, або максимум перевести у вантажному пікапі.

 

Стаціонарні екрани кріпляться, як правило, на стелі і мають механізм підйому


  Стаціонарні екрани, ясна річ, мають місце постійної дислокації, наприклад, кріпляться на стінах або на стелі, однак вони теж бувають різні. Деякі стаціонарні екрани не знімаються із стіни ніколи і залишаються в постійному натягу, інші згортаються в рулони, але й вони можуть згортатися вручну або за допомогою електродвигуна, такі екрани називаються моторизованими.

 

Цей екран має формат 16:9, а є 4:3 та інші

   

  Класифікація екранів по формату зображення. Самих форматів досить багато, але найбільш поширені та універсальні екрани мають співвідношення сторін 1:1, 3:4 і 16:9.Хоча і тут екрани мають відхилення від правил, так як є клас екранів, у яких формат змінюється. Як? Дуже просто - через чорної шторки вниз вимотується така кількість білого екрану, щоб співвідношення по вертикалі до горизонталі відповідало тому зображенню, що показує проектор.


Рідкісний тип екрану - зворотньо - просвітний

  

  Класи «видів проекції» - їх два основних: прямій проекції, тобто відбитим від екрану світлом і зворотної проекції, тобто картинка малюється на напівпрозорому екрані в просветном режимі проектором, який стоїть по відношенню до глядача за екраном. І, як це вже стало традиційним у світі проекційних екранів, знову ж таки є відступ від правил, а саме третій тип проекції - отраженно-Просвічуюча технологія, які створюють спеціальні матеріали, які працюють і на просвіт, і на відображення.


 Конструкція

 

   Якщо бути до кінця точним, то екран - це полотно, і конструкція його розтягується, а при необхідності і згортається. Конструкції, відповідно, бувають теж різними і мають власну класифікацію. Класи типів конструкції: натяжні екрани - кріпляться на спеціальній рамі і не змотуються, рулонні - містяться в згорнутому стані, вони в свою чергу бувають як з ручним, так і з електричним механізмом подачі полотна. Монтаж конструкції в свою чергу може бути відкритим або прихованим, стельовим або полочні (втім, останній дуже рідкісний). І вже якщо ми дотримуємося думки, що головна «запчастина» екрана - це полотно, то треба зауважити, що й інші елементи його важливі не менше, зокрема, треба зауважити, що без корпусу, кріплення, механізмів та елементів управління не обійтися. А тому про конструкції докладніше.

Портативні екрани досить зручні у транспортуванні

 

  Штативи. Штатив, можливо, найдешевше рішення для установки екрану, але так як він застосовується в основному для портативних систем, відрегулювати точну геометричність одержуваного на ньому зображення не те щоб неможливо, але досить складно. Все-таки дотримати співвісність осі проектування й осі зору екрану важко.Корпусу. Так, у цій «ганчірки» бувають корпусу, в які полотно і ховають. Корпуса або кріпляться на увазі, на стіні або стелі, або конструкцію вбудовують приховано, наприклад в стелю, а потім прикривають декоративними панелями. Це сьогодні й модно, і красиво, і зручно, проте вимагає спеціального монтажу.

 

Пружинні механізми підйому застосовуються в бюджетних екранах


  Механізми підйому. Існує три види механізмів підйому екранів: ручний механізм підйому полотна, коли полотно піднімають, крутячи спеціальну ручку; пружинний, який говорить сам за себе, і на легких полотнах він цілком виправданий, і моторизований. Ваш вибір у цій ситуації повинен залежати не від наявності або відсутності грошей, а тільки з міркувань доцільності. Кріплення. Корпуса екранів можна кріпити за будь-якій зручній поверхні, і для цього існує серія різного за характеристиками і властивостями кріпильного інструменту. Кріплення, як правило, універсальні і зрозумілі персоналу.

 

Полотно

 

   Тепер, нарешті, підійдемо до полотна, яке чомусь всі екраном і вважають, забуваючи, що екран - це пристрій з багатьох деталей і механізмів. Однак для початку треба роз'яснити ряд загальноприйнятих термінів.

 

 

 

Альбедо - науковий показник відображають властивостей світяться тел. Відображає реальний відсоток кількості відбитого світла до падаючого на тіло. Зазвичай цей астрономічний термін щодо проекційних екранів не застосовується, але хіба мало.Коефіцієнт посилення - дуже відносний коефіцієнт, часто застосовується в маркетингу екранів. Контраст - як правило, мова йде про суб'єктивному рівні контрасту відображуваного зображення. Рівномірність - різниця яскравості екрану в різних точках полотна. Кут відображення - в даному випадку мова йде про те, що різні типи полотен відображають світловий потік з різним кутом відбиття. Ні, глядач, що сидить збоку, теж побачить картинку на екрані, але при вугіллі відображення 30 градусів від оптичної осі глядач, що сидить під кутом в 40 градусів, побачить картинку багато разів слабкіше за яскравістю, ніж глядач, що сидить в центрі залу. ExtraDrop - ще один термін, без якого не обійтися, він позначає ту саму чорну область полотна, яка відсікає біле, видиме поле екрану від іншої поверхні (що гранично злободенно для вінілових екранів через конструкції натягу полотна).

 

Класифікація полотен

 

 

 

За типом світловідбивання. Полотно екрана також ділиться на типи світловідбивання: дифузійно-відображає типу, які розсіюють світло в усі сторони; дзеркально-відображає типу, які відкидають промінь подібно до дзеркала (пам'ятаєте, як в школі, «кут падіння дорівнює куту відбиття»), ці призначені для кріплення проектора під стелею, і нарешті назад-відображають, яка відображає світловий потік практично назад в точку, з якої вийшли, і застосовуються для проекторів, які ставлять на полицю перед глядачами.Ясна річ, що дифузні полотна і простіше, і дешевше, і універсальніше, однак відображають і дзеркальні дають більший світловий потік і контрастність картинки.

 

 

 

 

 

 

 

Якщо ви дивитеся кіно на самоті, вам підійде екран, що підсилює відображення на вас

 

 

 

За кутку відбитого світла. Якщо у фотооб'єктивів є кут зору, у проекторів кут об'єктива, то у екранних полотен є така властивість як кут відбиття падаючого на нього променя, і він в залежності від властивостей полотна різний. Полотна проекційних екранів класифікуються на рівномірно відображають і підсилюють відображення в обраному напрямку. На останніх зображення видно з однаковою яскравістю з будь-якої точки перед фронтальною площиною екрану. Таких екранів більшість, а ось полотно підсилюючих екранів має в своїй структурі мікролінзи, і світловий потік від них в центрі сильніше, так як кут відображення у нього вже. Можна сказати, що такі полотна властиві «длінофокуснікам» світу екранів.